Заев го доби мандатот за состав на Влада, има рок од 20 дена да договори коалиција

Претседателот на СДСМ Зоран Заев од денеска е мандатар за состав на влада, има 20 дена да обезбеди мнозинство и да ги договори деталите за идната Влада. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер