Заев го доби мандатот за состав на Влада, има рок од 20 дена да договори коалиција

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев го доби мандатот за состав на Влада од шефот на државата, Стево Пендаровски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер