Писмените изјави засега единствена гаранција дека странците нема да го шират вирусот низ државата

Писмените изјави засега остануваат единствена гаранција дека странците кои транзитираат низ земјава нема да се задржат на македонско тло подолго од три часа. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер