Прозвана Ангеловска, одговара Министерството за финансии, има ли злоупотреба на државните служби?

Министерството за финансии во име на министерката Нина Ангеловска ги демантираше информации дека Ангеловска своите пари од Еуростандард банка ги повлекла знаејќи дека банката ќе пропадне. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер