Ахмети: Заев треба да понуди силни аргументи зошто Aлбанец не би бил премиер

Лидерот на ДУИ Али Ахмети останува не отстапува од досегашните поставени црвени линии за ротирачки Албанец премиер. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер