Путин триумфално ја промовира руската вакцина, светот се сомнева во нејзиниот квалитет

Се уште трае трката за универзалниот лек против коронавирусот и враќање на светот во нормала, а Русија веќе неколку дена тврди дека го имаат готовиот производ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер