Кој се’ влегува во мнозинството предводено од СДСМ!?

По најавата од Вила Водно дека денеска мандатот ќе му биде доделен на лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој освои и најголем број од мандатите на последните избори, се уште е непознато дали Заев има мнозинство и кој се е дел од тоа мнозинство. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер