Претседателот Пендаровски ќе му го довери мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев

Претседателот на државата Стево Пендаровски во 12 часот ќе му го довери мандатот за состав на влада на претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер