Џафери закажа седница за избор на претседател на Собранието

Oткако денеска претседателот на државата Стево Пендаровски најави дека утре ќе му го додели мандатот за составување на нова влада на Зоран Заев, се огласи и претседавачот на Собранието Талат Џафери . Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер