Се интензивираат преговорите за формирање парламентарно мнозинство

Ќе се решава ли во фотофиниш кому ќе припадне мандатот за состав на новата Влада? Партиите официјално не откриваат во која фаза се преговорите. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер