На „ГАК“ неделава породено бебе во „воден превез“

Неделава на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство во Скопје се случило несекојдневно породување или раѓање на бебе во амнионска обвивка или уште наречено бебе во воден превез, што се случува еднаш во 80.000 породувања. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер