ССМ ја повика Регулаторна да ја повлече одлуката за покачување на цената на струјата

Сојузот на синдикатите на Македонија ја повика Регулаторната комисија да ја повлече ,според нив, избрзаната одлука за покачување на струјата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер