Денеска истекува рокот за компаниите кои зеле помош од државата да им исплатат плата на вработените

Доколку до крајот на денот сопствениците на фирмите кои земале државна помош не им ги исплатат платите на вработените ќе се соочат со кривична одговорност. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер