СЗО предупреди да не се ,,национализира вакцината“ против ковид 19

Ќе биде ли „секој за себе“ во борбата за спас од коронавирусот? Ќе се жртвуваат ли жителите на помалите и посиромашните, за „општото добро“ на богатите земји? Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер