Комбинираниот модел најблиску до конечното решение за наставата од први септември

Финалниот план и одлука како ќе се одвива училишната настава од први септември се очекуваат следниве денови, тврди министерот за образование Арбр Адеми. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер