Панчевски осуден на три и пол години затвор, одбраната најавува жалба

За рачното распределување на судските предмети и злоупотребите во АКМИС системот поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд Владимир Панчевски доцна синоќа беше осуден на три ипол години затвор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер