Арсовски: Рано е да се дефинираат контурите на новата влада

Иако го имаме првиот договор коалиција се уште е рано да се заклучи кој се’ ќе биде дел од новата влада, вели политичкиот аналитичар Петар Арсовски во разговор за Канал 5. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер