Во последното деноноќие регистрирани 75 новозаразени, петмина починаа од вирусот

Во последното деноноќие здравствените власти утврдиле 75 нови случаи на заразени со коронавирусот, Министерството за здравство информира и за петмина починати. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер