Синдикати и здруженија на граѓани најавуваат протести против поскапувањето на струјата

Регулаторната комисија ги слушнала жестоки реакции од страна на синдикатите, политичките партии и граѓаните за одлуката за покачување на струјата од 7,4 проценти, но велат дека немаат механизам да ја корегираат. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер