Србија и официјално доби нов парламентарен состав- немири и инциденти пред Собранието

Србија денеска и официјално доби нов парламентарен состав...Под посебни мерки беше одржана конститутивната седница на новото српско Собрание во кое најголемиот дел го сочинуваат пратеници од листата на тамошниот претседател Александар Вучиќ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер