Мелбурн под целосен карантин, не работат ниту продавниците

Австралија воведува драконски мерки во обид да го спречи ширењето на коронавирусот...Во вториот по големина град во Австралија, Мелбурн, најавени се нови ограничувања и полициски час. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер