Ќе седнат ли учениците во училишните клупи на 1 септември?

Ќе седнат ли учениците во училишните клупи на 1 септември? Од ресорното Министерство велат дека одлуката ќе се носи по 10 август, додека опозицијата и денеска упати обвинувања за според нив несоодветни мерки. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер