Прв Илинден под маски, корона кризата драстично го намали бројот на посетители на одбележувањата

Македонија го празнува Денот на републиката 2 август.. Годинава за прв пат под маски, без културно-уметничка програма и без масовни собири, се одбележаа 117 години од Илинденското востание и 76 години од првото заседание на АСНОМ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер