2 август – Ден на републиката: 117 години од Илинденското востание и 76 години од АСНОМ

Македонија го празнува Денот на републиката 2 август.. Годинава за прв пат под маски, со протоколи и без масовни собири, се одбележаа 117 години од Илинденското востание и 76 години од првото заседание на АСНОМ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер