Дали преполниот Охрид ќе стане „темпирана бомба“ за ширење на корона?

Во пресрет на утрешниот празник и продолжениот викенд, очекувано, Охрид е главната дестинација на луѓето што може да си дозволат туризам.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер