По Илинден почнуваат разговорите за Влада, ДУИ очекува покана од СДСМ

Новото Собрание ќе биде конситуирано во вторник, а веднаш потоа се очкува и стартот на преговорите за формриање на Влада. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер