Царовска: Санкции за компаниите ќе има, се испитуваат правните можности

Ќе се раздолжат ли газдите кај работниците кои ги оставија без државна помош во сред корона криза? Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер