Хакирани твитер профилите на Обама, Гејтс, Маск, Епл..

Во серија на хакерски напади изминатото деноноќие настрадаа твитер профилите на бизнисмени и политичари од САД. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер