ОБСЕ/ОДИХР ги соопшти прелиминарните наоди за изборите

Меѓународниот набљудувачки тим на ОБСЕ/ОДИХР за следење на предвремените парламентарни избори денеска на прес-конференција ја соопшти прелиминарната оценка за изборите што се одржаа вчера во земјава. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер