Колапс на помпезно најавуваниот софтвер на ДИК

Помпезно најавуваниот брз софтвер на Државната изборна комисија кој требаше во „real time“ да ги покажува резултатитеод изборниот процес, синоќа доживеа дебакл. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер