Грција ја продолжи забраната за авионско, железничко и копнено поврзување со Македонија

Пандемијата ги затвора вратите на соседите, па поради бројот на заразени и починати од коронавирисот во земјава, дополнително се стега граничниот обрач околу Македонија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер