Колку долго опстојуваат антителата кај заболените од ковид-19?

Засега се уште се истражува колку долго траат антителата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер