Села: Арачиново повторно е бастион на Албанците, во Сарај се случи „полнење на кутии"

Коалицијата „Сега е време" предводена од Алијанса за Албанците и Алтернатива води во поголемиот број на општините во ИЕ 6. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер