Османи: Ги повикуваме сите албански партии да се обединиме за прв премиер Албанец

Шефот на изборниот штаб на ДУИ, Бујар Османи рече дека тие ќе бидат решавачки фактор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер