Има ли посериозни инциденти во текот на гласањето, има ли пријави за неправилности?

Претпладнето МВР извести за приведување на едно лице кое се расправало со членови на избирачки одбор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер