Четворица починати, 135 новозаразени, 142 оздравени

По вчерашниот пад на бројот на новозаразени, денеска повторно здравствените власт информираат за над 130 новозаболни од коронавирусот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер