МВР со информации за синоќешното повикување во полициска станица поради објави на фејсбук

По директорот на зоолошката градина Ѓорги Галетановски МВР во текот на денот ќе повикува на разговор и други лица кои објавувале недолични текстови на социјалните мрежи поврзани со изборите. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер