Здравствениот систем се подготвува за есенскиот бран од епидемијата

Стравот од новиот есенски бран на коронавирусот за кој што се претпоставува дека може да биде уште поразорен од досегашниот е причина државата забрзано да се подготвува за амортизација на истиот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер