Регуларноста на изборниот процес ќе ја мониторираат над 2.500 домашни и странски набљудувачи

Десеттите по ред парламентарни избори во земјава ги следат над 2.500 акредитирани набљудувачи, најголемиот дел од нив домашни. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер