Истражување во Италија: Коронавирусот остава трајни последици по здравјето

Ковид-19 не е само респираторна болест, туку моќен убиец, кој го оштетува целиот организам, ова е оценката на група италијански доктори, кои ги истражувале ефектите на вирусотврз веќе оздравени пациенти. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер