Почна изборниот процес, право на глас денеска имаа болните од Ковид-19

Државната изборна комисија вечерва соопшти дека во текот на првиот од тридневниот процес на гласање за десеттите парламентарни избори, правото на глас го искористиле 723 лица... Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер