Нови 88 случаи со Ковид-19, тројца починати, 123 оздравени пациенти

По неколкудневни троцифрени бројки на заразени од коронавирусот, изминатото деноноќие во Македонија се регистрирани 88 новозаболени и тројца починати... Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер