„Зелена лупа" поднесе иницијатива за одговорност на тројца судии од Апелацискиот суд

Здружението „Зелена лупа" до Републичкиот Судски совет денеска поднесе три иницијативи за покренување постапка за одговорност на судии од Апелацискиот суд за неодговорно и несовесно работење. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер