Ќе се формираат Ковид-центри во 16 општини во земјава

Како подготовка за евентуален нов бран од коронавирусот на есен, од Министерството за здравство информираа дека во 16 општини ширум земјава ќе се формираат регионални Ковид-центри Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер