Смртта на 24-годишната пациентка од корона предизвика многу непознаници кај лекарите

Од домашно лекување со инфузии до откачен тромб од бели дробови. И јавноста и здравствената фела изненадени како 24-годишната девојка од тетовско Јегуновце која немала хронични болести – сепак му подлегнала на корона вирусот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер