Осум починати, 199 новозаразени, 120 оздравени последното деноноќие од ковид 19

Дваесет и четири годишен пациент е меѓу осумтемина кои изминатово деноноќие ја загубија битката со КОВИД-19. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер