20-годишно момче излечено од енцефалит, предизвикан од ковид-19

20 годишен пациент од болницата „8-ми септември“ по две недели боледување, денеска ја напушти болницата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер