Партијата „Левица“ поднесе кривична пријава против екс претседателот на уставен Ивановски

Политичката партија левица денеска во Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот претседател на Уставниот суд Никола Ивановски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер