Уште една пеколна ноќ во Белград, близу 40 повредени

Белград проживеа уште една пеколна ноќ. Повлекувањето на претседателот Вучиќ од намерата за полициски час не ги смири страстите, синоќешните протести резултираа со речиси 40 повредени, од кои половината се полицајци. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер