Филипче: Изборниот ден ќе се одвива во безбедна средина, не треба да се стравува

Министерот Филипче во интервју за Канал 5 вели дека епидемиолошката криза опаѓа и дека во момемнтов не се размислува за враќање на рестрикциите на движење.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер